Запитання й відповіді про імена доменів
Що таке ім'я домену?
Ім'я домену, наприклад www.coolexample.com, значною мірою нагадує поштову адресу для будинку чи компанії. Розглянемо як приклад Білий дім. Поштова адреса «1600 Pennsylvania Avenue» — це точне розташування, як IP-адреса. Відвідуючи Вашингтон і не знаючи точної адреси, ви можете сказати таксисту, що бажаєте відвідати Білий Дім, і він вас туди завезе. Так само використовується ім'я домену: Це простий спосіб дістатися точного розташування веб-сайту, без потреби запам'ятовувати числову адресу.
Ім'я домену складається, щонайменше, з домену верхнього рівня та домену другого рівня. Домен верхнього рівня — це частина імені домену, розташована праворуч від крапки («.»). Найбільш поширені домени верхнього рівня: .com, .net та .org.
Будь-хто може зареєструвати домени, які закінчуються на такі розширення, як .com, .net та .org. Домен другого рівня — частина імені домену, розташована відразу ліворуч від крапки та розширення імені домену. Наприклад, домен другого рівня в адресі coolexample.com — це coolexample.
Додатковий опис імені домену: Ім'я домену — це фізична точка в Інтернеті — IP-адреса. Корпорація з присвоєння імен та номерів в Інтернеті (ICANN) регулює координування посилань між IP-адресами та іменами доменів в Інтернеті. Завдяки цьому стандартизованому координуванню ви можете знаходити веб-сайти в Інтернеті, вводячи в браузері імена доменів замість IP-адрес.
Що таке IP-адреса?
IP-адреса (протокол Інтернету) — це унікальний ідентифікуючий рядок чисел, наприклад 216.27.61.137, який надається кожному окремому комп'ютеру, серверу та мережі в Інтернеті. Подібно до того, як номерний знак використовується для ідентифікації автомобіля, IP-адреса використовується для ідентифікації та знаходження інформації в Інтернеті. Окрім того, ця адреса дає змогу встановлювати зв'язок через Інтернет між пристроями та мережами, підключеними до нього.
Що таке «www» перед ім'ям домену?
www перед ім'ям домену — це дочірній домен, а не частина самого імені домену. Тому, якщо ви настроїте запис CNAME www, щоб він вказував на основний запис A, ваш сайт працюватиме як із www.coolexample.com, так і з coolexample.com.
Якщо ви можете перейти на свій веб-сайт, ввівши свій домен без www, але не можете відкрити його, ввівши www, це означає, що ваш запис CNAME, можливо, настроєно неправильно. Щоб правильно настроїти параметри імені домену, виконайте наведені нижче інструкції.
Як працюють домени?
Коли відвідувачі вводять у браузері ім'я домену, запит браузера використовує ваше ім'я домену, щоб знайти ім'я домену, пов'язане з IP-адресою та, як наслідок, веб-сайтом. Відвідувачі використовують імена доменів замість IP-адрес, оскільки легше запам'ятати ім'я, а не послідовність чисел.
Ваше ім'я домену та його пов'язана IP-адреса зберігаються в спільній базі даних разом із будь-яким іншим доменом і пов'язаною IP-адресою, доступ до яких можна отримати через Інтернет.
Що таке URL-адреса?
URL-адреса або уніфікований покажчик ресурсу — це адреса веб-сайту чи веб-сторінки в Інтернеті. URL-адресу слід сприймати як поштову адресу для знаходження інформації в Інтернеті. Наприклад, повна URL-адреса http://coolexample.com/music, вказує на сторінку музики веб-сайту coolexample.com.
Проаналізуйте структуру цієї URL-адреси, щоб краще зрозуміти, як вона спрямовує користувачів Інтернету на певну інформацію: http://coolexample.com/funky/music.html
http:// = protocol
coolexample = ім'я домену
.com =домен верхнього рівня
/funky/music.html = шлях
/funky/ = каталог
/music.html = ім'я файлу
Що таке сервер імен доменів?
DNS-сервери — це аналоги телефонних довідників в Інтернеті. DNS-сервер утримує каталог імен доменів, який відповідає певним IP-адресам (комп'ютерам). Інформація з усіх DNS-серверів в Інтернеті збирається у центральному реєстрі.
DNS-сервери дають змогу відвідувачам отримувати доступ до веб-сайту за допомогою знайомого імені домену замість послідовності чисел, які важко запам'ятати.
Що робити з іменем домену після його реєстрації?
Реєстрація імені домену автоматично не активує веб-сайт, який відображається, коли відвідувачі вводять ваше ім'я домену в браузері. Ім'я домену повинно мати веб-сайт, який включає числову адресу (IP-адресу), щоб відвідувачі отримували доступ до веб-сайту за допомогою вашого імені домену.
Окрім настроювання веб-сайту, існує низка речей, які можна зробити з іменем домену після його реєстрації.
- Продати — імена доменів можуть бути чудовою інвестицією. Якщо ви зареєстрували ім'я домену, яке не використовуєте, можливо, хтось інший захоче ним скористатися. Можна настроїти сторінку-заглушку для продажу, щоб відвідувачам було відомо про її доступність. Не забудьте додати свою контактну інформацію. Докладніше див. тут: What is the domain aftermarket?.
- Закріпіть бренд за собою в Інтернеті — що більше імен доменів ви реєструєте, то краще. Не дозволяйте іншим користувачам реєструвати імена доменів, схожі на ваші. Ці схожі імена доменів можуть вкрасти ваших клієнтів або викликати плутанину серед них. Що можна робити з усіма цими іменами доменів? Переадресуйте їх на веб-сайт свого основного імені домену. Докладніше див. тут: Manually Forwarding or Masking Your Domain Name .
- Утримуйте його — можливо, ви ще не визначилися щодо дій зі своїм новим іменем домену. Не хвилюйтеся — поспішати не потрібно. Ми можемо утримувати домен у призупиненому стані протягом усієї вашої реєстрації.
Чому варто зареєструвати кілька імен доменів?
Ви правильно робите, якщо обмірковуєте реєстрацію кількох імен доменів. Реєстрація та використання кількох імен доменів робить зручною розбудову бізнесу, закріплення торгової марки за собою та розробку динамічної мережевої особистості.
Реєстрація кількох імен доменів дає змогу виконувати наведені нижче дії.
- Запобігати реєстрації конкурентами схожих імен доменів, які приваблювали б клієнтів до них, а не до вас.
- Просувати різні запропоновані вами продукти та послуги.
- Збільшувати трафік на своєму веб-сайті.
- Користуватися розширеними можливостями під час реєстрації та продажу в пошукових системах.
- Розробляти чіткі рекламні стратегії, спрямовані на різноманітні цільові ринки.
- Надавати клієнтам більше способів пошуку вас в Інтернеті.
- Перехоплювати поширені неправильні варіанти написання вашого імені домену, що запобігатиме направленню відвідувачів до сторінки з помилкою.
- Захищаєте свою торгову марку та комерційний дизайн в Інтернеті
Коли можна зареєструвати прострочене ім'я домену?
Зазвичай ім'я домену, термін дії якого минув, повторно зареєструвати не можна. Більшість реєстраторів установлюють пільговий період тривалістю від одного до двох тижнів або один рік, щоб реєстранти могли подовжити термін дії прострочених імен доменів. Фактична тривалість пільгового періоду може бути різною залежно від окремого реєстратора та розширення імені домену. Таким чином, пільговий період для імені домену з розширенням COM може відрізнятися від пільгового періоду імені домену з розширенням US навіть в одного й того самого реєстратора.
Після завершення встановленого реєстратором пільгового періоду для більшості імен доменів визначається період відновлення після видалення. Цей період може тривати від двох тижнів до 30 днів, і протягом цього часу нинішній реєстрант може поновити ім'я домену, якщо внесе плату за відновлення після видалення та плату за поновлення імені домену.
Якщо нинішній реєстрант не поновить або не активує ім'я домену, воно може бути виставлене на аукціон. Після виставлення імені домену нa публічний аукціон ви можете взяти участь у торгах і знову стати власником імені домену, розмістивши заявку на нього.
Якщо ім'я домену не поновлюється, не активується та не продається з аукціону, воно повертається до реєстру. Відповідно до реєстру визначається час, коли ім'я домену повторно стане доступне для реєстрації. Щойно ім'я домену стане доступне для реєстрації, ви зможете зареєструвати його на нашому веб-сайті.
Примітка. Протягом терміну, який не перевищує 18 днів, реєстрант може безкоштовно подовжити термін дії простроченого імені домену. Якщо прострочене ім'я домену поновлено будь-коли між 19-м і 42-м днями, реєстрант також має внести плату за відновлення після видалення в розмірі 80,00 доларів США. Після завершення 42-го дня поновити ім'я домену не можна.